UEFA, MARKO ARNAUTOVİC’E 1 MAÇ CEZA VERİLDİ

 UEFA, MARKO ARNAUTOVİC’E 1 MAÇ CEZA VERİLDİ
Okunuyor UEFA, MARKO ARNAUTOVİC’E 1 MAÇ CEZA VERİLDİ

UEFA, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki (EURO 2020) Kuzey Makedonya maçında attığı golün akabinde ırkçı kelamlar sarf ettiği öne sürülen Avusturyalı futbolcu Marko Arnautovic’e 1 maç men cezası verdi.
EURO 2020 C Grubu’nda Avusturya ile Kuzey Makedonya karşı karşıya gelmiş ve Avusturya rakibini 3-1 yenerek turnuvaya düzgün başlamıştı. Fakat maça damga vuran olay Avusturya’nın üçüncü golünü atan Marko Arnautovic’in Makedon futbolculara yönelik yaptığı ırkçı hakaretlerdi. Tecrübeli oyuncu ırkçılık yapmadığını açıklasa da UEFA’nın soruşturmasından kurtulamadı.
Sırp kökenli Arnautovic’in kadrosuna 3-1 galibiyeti getiren golü sonrası, Arnavut asıllı Kuzey Makedonyalı futbolcu Ezgjan Alioski’ye dönerek ırkçı tabirlerle küfrettiği argüman edilmişti.
Arnautovic, kameralara da yansıyan kelamları sonrası tribünlere hakikat bağırarak el hareketleri yapmış, Avusturya kaptanı David Alaba ise kadro arkadaşının ağzını kapatmaya susturmaya çalışmıştı.
Arnautovic ise toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, maçın heyecanıyla birtakım ‘öfkeli’ sözler kullandığını savunarak, “Özellikle Kuzey Makedonyalı ve Arnavut arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Açıkça söz etmek isterim ki ben ırkçı değilim” sözlerini kullanmıştı.

Yapılan Yorumlar