İmamoğlu Malatya’da: Bir karakterimiz var farkında değiller; asla vazgeçmiyoruz

 İmamoğlu Malatya’da: Bir karakterimiz var farkında değiller; asla vazgeçmiyoruz
Okunuyor İmamoğlu Malatya’da: Bir karakterimiz var farkında değiller; asla vazgeçmiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Malatyalı olan CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle seçim sürecinde verdiği kelamı tutarak Malatya’ya  geldi. Havaalanından itibaren ağır bir ilgiyle karşılanan İmamoğlu, Battalgazi’deki CHP Malatya Vilayet Başkanlığı önünde kendisini bekleyen Malatyalılara seslendi.

İmamoğlu’na Malatya seyahatinde; Ağbaba ile birlikte CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Fazilet ve Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi eşlik etti.

“İMAMOĞLU, HER TÜRLÜ BASKIYA KARŞIN HİZMET EDİYOR”

İmamoğlu’na teşekkür eden Ağbaba, “O, İstanbul seçimlerini kazanarak, İstanbul’da Millet İttifakı’nın bayrağını dikerek; yalnızca İstanbul’a değil, Türkiye’ye umut oldu. Verdiği bildiri açıktı: ‘Türkiye, birden büyüktür. Türkiye, bir bireyden ibaret değildir’ dedi. Artık de her türlü baskıya karşın, boyun eğmeyerek, diz çökmeyerek 16 milyonluk İstanbul’a ayırmadan hizmet ediyor. Seçimlerde verdiği kelamı yerine getirip ortamızda olan Ekrem İmamoğlu’na Malatyalılar ismine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

İMAMOĞLU: “ALLAH’INA KURBAN MALATYA”

Ağbaba’nın akabinde konuşan İmamoğlu, alanda toplanan Malatyalıları, “Allah’ına kurban Malatya” kelamlarıyla selamladı. Yarın Gaziantep’te olacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Gaziantep’te, 3 gün Türkiye’nin lokal idareler değişimine nasıl imza attığımızı ve nasıl güçlü bir yol yürüyeceğimizi, çok değerli Genel Liderim Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde konuşacağız” bilgisini paylaştı.

İNÖNÜ VE ÖZAL’I UNUTMADI

İmamoğlu konuşmasında, her ikisi de Malatyalı olan merhum Cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Turgut Özal’ı andı. AKP’li Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan’ın kendisini aradığını, vilayet dışında olduğunu aktardığını ve kendisine “Hoş geldiniz” dediğini paylaşan İmamoğlu, “Burada olmadığı için buluşamıyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

“ASLA VAZGEÇMEYEN KARAKTERİMİZİN FARKINDA DEĞİLLER”

Türkiye’nin makam sahibi insanlardan “ahlak, adalet ve vicdan” beklentisi olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “Halkının önünde hürmetle eğilen, onur duyan kişilikli beşerler talep ediyor. Hukuksuz, adaletsiz yerlerle münasebet kurmayan, her anını ülkesinin vatandaşına hizmet etmekle geçiren yöneticilere gereksinimi var. İnsan ayırt etmeyen, inancına, ömrüne etnik kökenine bakmaksızın bu milletin birliği ve beraberliği için sonsuz çaba eden yöneticilere muhtaçlığı var. Bunu istiyor” halinde konuştu.

Ekonomik zorlukları ve pandemi sürecini, kol kola aşmak mecburiliği olduğunun altını çizen İmamoğlu, şu ikazlarda bulundu:

“Kol kola olmayı başarabilmemiz için de ülke idaresinde ve siyasette, bu bahsettiğim kimlikte, kişilikte beşerler olması lazım. Lakin biz, zorluklar yaşıyoruz. Devletin işi mi öncelik; birilerinin kibri ya da birilerinin öç alma duygusu mu öncelik? İstanbul’u kazandık. Kim kazandı İstanbul’u? 16 milyon insan kazandı. İstanbul’u bir kişinin dudakları ortasından çıkacak cümle yerine, 16 milyon insanın iradesi yönetiyor artık. Siyasi beklentileri olmadı diye bir kentin önceliklerini öncelemeyen bir akıl, bizimle gayret ediyor. Çok belediyemizle çaba ediyor. Fakat bir karakterimizin farkında değiller: Asla vazgeçmeyen karakterimiz.”

“BİZE YAPILAN AKSİLİKLERİN HİÇBİR DEĞERİ YOK”

Yola, “En demokrat, halkçı ve özgürlükçü Belediye Başkanı” olma gayeleriyle çıktığını kaydeden İmamoğlu, “Her etnik kökenin beşerinin karşılık bulduğu bir Belediye Lideri göreceksiniz. Liyakatle yönetilen bir belediye göreceksiniz. Her gencin umutla yaşadığı bir Belediye Lideri göreceksiniz. Onun için, bizimle nasıl uğraş ederlerse etsinler; hiç görmüyoruz. İnanın, bize dair yapılan birtakım aksiliklerin, zihnimizde ve gözümüzde hiçbir değeri, bedeli yoktur. Başarılı olacağız. Bu başarımızı, Malatya ile paylaşmaya geldik. Düzgün ki varsınız.

Biz vilayet başkanlığımızı ziyarete geldik. Lakin sizler, bizi o denli hoş kucakladınız ki; ne keyifli bana. Sizleri çok seviyorum. Ülkemi çok seviyorum. Ülkemin insanlarını çok seviyorum. Allah, bizi, İstanbul’umuza ve bizim bütün ülkemizin her köşesinde destekleyen vatandaşlarımıza mahçup etmesin. Unutmayın, her şey çok hoş olacak” diye konuştu.

UYGUN PARTİ VİLAYET BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

Konuşmasının akabinde, ağır ilgi altında CHP Malatya Vilayet Başkanlığı’na geçen Ağbaba, Adıgüzel, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, burada bir müddet dinlendi.Gençlik kolları üyeleriyle fotoğraf çektiren heyet, otobüsle Malatya çeşidi attı. Malatyalılar, kendilerini selamlayan İmamoğlu’na yol boyunca sevgi şovlarında bulundu.

İmamoğlu, kentteki ikinci ziyaretini YETERLİ Parti Malatya Vilayet Başkanlığı’na yaptı ve Vilayet Lideri Süleyman Sarıbaş ile bir ortaya geldi. GÜZEL Parti ziyaretinin akabinde Malatya sokaklarına dönen heyet, daha sonra Hekimhan, Arguvan ve Arapgir’e hakikat yola çıktı.

MALATYA’DA DEĞİŞİK “KANAL İSTANBUL” DİYALOGU

Esnafın ve vatandaşların problemlerini dinleyen İmamoğlu, Türkiye’nin sıkıntı bir devirden geçtiğini, bu günleri daima birlikte aşacaklarını söyledi. Bu sırada İmamoğlu ile bir vatandaş ortasında enteresan bir “Kanal İstanbul” diyalogu yaşandı. İmamoğlu, kendisine, “Başkanım, Kanal İstanbul yapılacak mı” sorusunu yönelten vatandaşa, “Yapılmayacak” karşılığını verdi. Bu cevap üzerine vatandaş, İmamoğlu’na bu sefer de “Niye” sorusunu yöneltti. Diyalogun bundan sonrası şöyle devam etti:

İmamoğlu: Makus bir şey. Doğayı mahveden bir şeydir. İstanbul’u yok eden, suyunu, barajını yok eden bir şey.

Vatandaş: Oradan para alacağız, para…

İmamoğlu: Yok, yok; para mara gelmeyecek. Palavra. Elden para gelmez. Palavra inan ki. Kandırmasınlar seni.

Yapılan Yorumlar