ANGELO SAGAL, GAZİANTEP’TE

 ANGELO SAGAL, GAZİANTEP’TE
Okunuyor ANGELO SAGAL, GAZİANTEP’TE

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Erol Bulut’un raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına devam ediyor. Transfer çalışmaları kapsamında bir müddettir son olarak Denizlispor forması giyen Şili Ulusal Kadro oyuncularından Angelo Sagal ile görüşen Gaziantep FK, transferde memnun sona ulaştı. Gaziantep takımı, Sagal ile 2+1 yıllık mukavele imzaladı.
Mevzu ile ilgili Gaziantep FK’den yapılan açıklamada, “Gaziantep Futbol Kulübümüz, son olarak Denizlispor forması giyen Şili Ulusal Grup oyuncularından Angelo Sagal ile muahedeye varmıştır. Yeni transferimiz Angelo Sagal, yöneticilerimiz Erhan Özmen, Sezer Cihan, Cihan Koçer, Mehmet Ali Şimşek ve Emrah Özdağlı’nın da katıldığı imza merasimiyle birlikte, kendisini 2+1 yıllık kırmızı-siyahlı armamıza bağlayacak resmi mukaveleye imza attı. Angelo Sagal’a kulübümüze beğenilen geldin diyor, armamız altında üstün muvaffakiyetler diliyoruz” tabirlerine yer verildi.
Angelo Sagal kimdir?
18 Nisan 1993 yılında Şili’nin Talca kentinde dünyaya gelen Sagal, futbola ülkesi ekiplerinden Rangers Talca’da başladı. 2017 yılında Meksika Ligi ekiplerinden Pachuca’ya transfer olan atak oyuncusu, daha sonra ise sırasıyla FC Juarez ve Denizlispor formalarını giydi. Yüksek suratı, çalım yeteneği ve driplingleriyle dikkat çeken Sagal, 18 sefer de Şili Ulusal Grubu formasını giyerken iki kere de gol sevinci yaşadı. Hamle sınırının her bölgesinde forma giyebilen ve sol ayağını epey tesirli kullanan Sagal, bu dönem Denizlispor ile 35 resmi karşılaşmada forma giyerken 1 gol 5 asist yaptı.
Mesleğinde 220 resmi karşılaşmaya çıkan Sagal, toplam 32 gol atıp 22 defa de asist yapma başarısı gösterdi.

Yapılan Yorumlar