CHP’DEN SOYLU’YA REAKSİYON: BÜTÜN KİRLİ İŞLERDE ELİN VAR

 CHP’DEN SOYLU’YA REAKSİYON: BÜTÜN KİRLİ İŞLERDE ELİN VAR
Okunuyor CHP’DEN SOYLU’YA REAKSİYON: BÜTÜN KİRLİ İŞLERDE ELİN VAR

HP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın açıklamasında gündemi kıymetlendirdi. Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi hala açıklamadığını belirterek şu  sözleri kullandı:
“SAVCININ SENİ ÇAĞIRMASINA GEREK YOK”
* Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı bir ulusal televizyonda ‘her ay mafyadan 10 bin dolar rüşvet alan bir siyasetçi var’ dedi. ‘Ben bunu savcılar çağırırlarsa söylerim’ dedi.
* Yahu Süleyman Soylu, sen Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanısın, savcıların çağırmasına gerek yok. İçişleri Bakanı olarak, emniyete buyruk vereceksin, mafyanın haraca bağladığı siyasetçinin belgesini savcının önüne koyacaksın. Koyabildin mi? Koymuyorsun.
* TBMM lideri bizim baskılarımızdan sonra getir o kişinin ismini dedi. 20 günden beri getirip masanın üzerine koydun mu? Yok. Hala o koltukta nasıl oturuyorsun? Türkiye Cumhuriyeti devleti seni İçişleri Bakanı olarak hala o koltukta nasıl oturtuyor?
“BÜTÜN KİRLİ İŞLERDE ELİN VAR”
* Bütün kirli işlerde elin var. Mafya ile ilgili elin var, uyuşturucuyla ilgili elin var, cinayetlerle ilgili elin var. Türkiye’de darbe kalkışması yapan beşerler, elini kolunu sallayıp gittiler, hiç bir adedini yakalayamadın.
* Türkiye’yi soyanlar elini kolunu sallayıp gitti, tek bir şey yapmadın. Senin gücün millete yetiyor, soysuza, arsıza, hırsıza, mafyaya değil.
“SARAYIN SUYUNU İÇMİŞ İNSANLARIN NE SÖYLEDİĞİNE BİZ BAKMAYIZ”
Özkoç,  Saadet Partisi Yüksek İstişare Şurası Lideri Oğuzhan Asiltürk’ün, partisine yönelik tenkitlerini sıralayarak kendi nezaretinde hazırlanan bir listeyi partisinin kongre başkanlığına sunacağı istikametindeki açıklamasını da şöyle kıymetlendirdi:
“Bizim için Oğuzhan Asiltürk’ün ne dediği değil, Temel Karamollaoğlu’nun ne dediği ve duruşu değerlidir. Sarayın suyunu içmiş insanların ne söylediğine biz bakmayız. Diktatörlere karşı dimdik duran beşerlerle kol kola yürümeye devam ederiz.”

Yapılan Yorumlar