İBB’DE DEĞİŞİK POLEMİK! AKP’LİLER DAĞITTI, CHP’LİLER YEMEDİ

 İBB’DE DEĞİŞİK POLEMİK! AKP’LİLER DAĞITTI, CHP’LİLER YEMEDİ
Okunuyor İBB’DE DEĞİŞİK POLEMİK! AKP’LİLER DAĞITTI, CHP’LİLER YEMEDİ

İBB Meclisi’nin haziran ayı ikinci oturumu 2. Meclis Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde başladı.
Oturumda enteresan bir “baklava” atışması yaşandı. Oturum öncesinde meclis üyelerinin oturacağı bütün masalara 2 dilim baklava bulunan tabaklar dağıtıldı.
Oturum başlamadan CHP ve YETERLİ Partili meclis üyelerinin kümelerinin masalarındaki baklavalar partilerin aldığı karar doğrultusunda toplatıldı. AKP Küme Başkanvekili Tevfik Göksu oturum başladığında bahisle ilgili bir açıklama yaparak, geçtiğimiz ay  “israf” olarak gündeme getirdiği ve çok tartışma yaratan İETT’nin aldığı 392 liralık baklava ilgili yaptığı konuşmayı hatırlattı.
“CHP’LİLER BAKLAVAYI YEMEMİŞ, CANLARI SAĞOLSUN”
Göksu “Geçtiğimiz ay mecliste konuşurken CHP Küme Sözcüsü arkadaşımız ‘biz o baklavadan yemedik, bize baklava ikram et’ dedi. Ben de şahsî olarak meclise baklava dağıttım. CHP’liler baklavayı yememiş, canları sağ olsun. Bu baklava helal ve bereketli bir baklavaydı. Keşke yemiş olsalardı. Hiçbir siyasi mülahazayı dikkate almadan büsbütün meclisin muhabbeti üzerine dağıtılmış bir baklavaydı. Doğan beyefendi çıkışta baklavanın masraflarını bana öder diye düşünüyorum” dedi. AKP İstanbul Gençlik Kolları da geçtiğimiz günlerde, israf olarak niteledikleri 392 liralık baklava alımını protesto etmek için Saraçhane’deki İBB Başkanlık binasının karşısında baklava dağıtmıştı.

Yapılan Yorumlar