5 araç birbirine girdi 2 şoför firar etti

 5 araç birbirine girdi 2 şoför firar etti
Okunuyor 5 araç birbirine girdi 2 şoför firar etti

Mersin merkez Mezitli ilçesi 2’nci Etraf Yolu üzerinde meydana gelen ve ikisi park halindeki 5 aracın karıştığı kazada can pazarı yaşandı. 5 araçta kıymetli hasar meydana gelirken kazaya yol açtığı saptanan 2 araç şoförü olay yerinden kaçtı. Kazaya neden olduğu öne sürülen bir araçta bira şişeleri bulunurken, o anda şoförün babası tarafından arandığı saptandı. Kazanın da cep alkollü halde cep telefonu ile konuşmadan kaynaklanması üzerinde duruluyor. Kazada baht yapıtı ölen yada yaralanan olmadı.

AYDINLATMA DİREĞİNE ÇARPTI

Edinilen bilgiye nazaran kaza sabah saatlerinde merkez Mezitli ilçesi 2’nci Etraf Yolu Mezitli Sanayi Sitesi kavşağında meydana geldi. Şoför Oya Tanrıöver idaresindeki 33 EHK 99 plakalı aracı ile kent merkezine sol şeritten seyrederken, görgü şahitlerinin da beyanlarına nazaran orta şeritten tıpkı istikamete seyir halinde olan çok hızlı olduğu öne sürülen ve ansızın sol şeridine geçmek isteyen firari şoför yönetimindeki 06 BB 0778 plakalı araç çarptı. Çarpmamın tesiriyle denetimden çıkan her iki araç bu sefer yol kenarında park halinde olan 3 başka araca da çarparak değerli derecede hasara yol açtı. Yaşanan kazada savrulan araçlar aydınlatma ve direği ile telefon şebekesi kutusuna da çarparak kıymetli derecede hasara neden oldu.

KAZAYA CEP TELEFONU MU NEDEN OLDU?

Bu ortada kazaya şerit değiştirerek neden olduğu öne sürülen 06 BB 0778 plakalı aracın firari şoförünün o anda babası tarafından arandığı saptandı. Kaza sırasında aranan ve ‘Baba” olarak ekranda görülen telefon ile bira şişeleri de aracın içinde bulunması dikkat çekti. Bulunan cep telefonundaki arama kaydının şoförün cep telefonu ile konuşurken kazaya yol açtığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Kazayı büyük talih yapıtı ufak sıyrıklarla atlatan Oya Tanrıöver’in, alkol durumunun sıfır olduğu ve kaza yerinden kaçan iki şoförün arandığı öğrenildi.

Yapılan Yorumlar