AKP’Lİ VEKİL İLE YİNE REFAH ORTASINDA ‘MİLLİ GÖRÜŞ’ TARTIŞMASI

 AKP’Lİ VEKİL İLE YİNE REFAH ORTASINDA ‘MİLLİ GÖRÜŞ’ TARTIŞMASI
Okunuyor AKP’Lİ VEKİL İLE YİNE REFAH ORTASINDA ‘MİLLİ GÖRÜŞ’ TARTIŞMASI

Saadet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Lideri Oğuzhan Asiltürk’ün yeni bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak için kendi nezaretinde bir liste hazırlanarak partisinin kongre başkanlığına sunacaklarını belirtmesinin akabinde başlayan ‘Milli Görüş’ tartışmasına AKP’li vekilin dahil olması dikkat çekti.
AKP’Lİ ÇAMLI: ULUSAL GÖRÜŞ, AKP’DE MÜNDEMİÇTİR
Toplumsal medyadan bir paylaşımda bulunan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Milli görüş kadim bir hak davanın tanımıdır. 1909 Yıldız ihanetiyle öz yurdunda garipleşen bu dava 1969’da Mücahit Erbakan hocamızla tekrar mücessemleşmiş, Mücahit Erdoğan ile son 20 yıldır da dünyanın en büyük ve en değerli hareketi olmuştur! Ulusal Görüş AK Parti’de mündemiçtir” diye yazdı.
YİNE REFAH’TAN KARŞILIK
Ahmet Hamdi Çamlı’nın bu açıklamalarına Tekrar Refah Partisi’nden karşılık geldi. Yine Refah Partisi Genel Lider Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, yazılı açıklamayla Çamlı’ya şu sözlerle karşılık verdi:
*Ak Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Twitter hesabı üzerinden paylaştığı Ulusal Görüş ile ilgili niyetleri elbette yalnızca kendini bağlamaktadır, çünkü bu niyetlerine ortak olacak birilerini bulmakta hayli zorlanacaktır.
*Evet Ulusal Görüş Hakk’ı hakim klima gayretinin ismidir ve evet 1969 yılında merhum başkanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız tarafından başlatılmıştır.
*Ancak bugün Ulusal Görüş anlayışının, siyasetinin ve çabasının nerede ve nasıl hayat bulduğunu anlamak için öncelikle Hak anlayışın’ gerçek tanım etmek gerekir.
*Hak; vakte ve koşula bağlı olmaksızın değişmeyen doğrudur. Bu tanımdan hareketle, Ulusal Görüş’ün 1969’dan bugüne kadar savunduğu prensiplere ve ulaşmak istediği gayelere bakarak sorumuza hakikat karşılığı bulabiliriz.
*Bu doğrular şunlardır; Yönettiğin ülkeyi, Türkiye’yi büyük ve başkan ülke haline getirmektir. Türkiye’yi borç alan, borca esir olan, faiz yoluyla sömürülen bir ülke olmaktan kurtaracak iktisat siyasetlerini oluşturmaktır. Türkiye’yi endüstride, yüksek teknolojide, tarımda, ziraî endüstride üreten ve üreterek zenginleşen Tekrar Büyük Türkiye haline getirmektir.
*Aziz milletimizi açlığa, yokluğa, yoksulluğa deva olmayan maaşlara mahkum etmemek, hak ettiği ekonomik refah düzeyine ulaştırarak Yaşanabilir Bir Türkiye’yi oluşturmaktır. Ahlaki ve manevi bedellere sahip bir jenerasyon yetiştirerek ülkenin geleceğini garanti altına almaktır.
*Türkiye’nin geleceğini Avrupa’da görüyoruz demek yerine, bu aziz milleti ve bu kadim devleti Avrupa Birliği kapılarında bekletmekten vazgeçmektir.”
“GERÇEKLER HAMASETLE GİZLENEMYECEK KADAR AÇIKTIR”
*Siyaset yalnızca hamasetten ve hayal dünyasında yaşamaktan ibaret olsaydı Sn. Ahmet Hamdi Çamlı’nın büyük bir siyasetçi olacağına kuşkumuz yoktur. Fakat gerçekler hamasetle gizlenemeyecek kadar açıktır. Ulusal Görüş prensiplerini ve Merhum Başkanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın gayret ve mücahede mirasını paylaşmamak, başka siyasi partilerden kıskanmak üzere bir kaygımız yoktur.
*Derdimiz bu unsur, gaye ve mirasın gerçek manada yaşaması ve yaşatılmasıdır. Üstte tabir ettiğimiz Ulusal Görüş’ün maksatları gerçekleştirildiğinde, kim gerçekleştirirse gerçekleştirsin kendilerine Ulusal Görüş’ün Erdem Madalyasını takmak boynumuzun borcudur. Bu Onur Madalyası bugün Yine Refah Partisi’nin elindedir.
*Zira bu gayeler yıllardır ulaşılmayı beklemektedir ve bugün bu gayeleri yaşatan, bu maksatlara kesinlikle ulaşacağını büyük bir inançla söz eden, bunun için her türlü zorluğa karşın büyük bir heyecanla çalışan Genel Liderimiz Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde Tekrar Refah Partisi takımlarıdır.
*Milletimizin teveccühü ile iktidara geldiğimizde, bu maksatları tek tek gerçekleştirip Ayasofya Camii’nde Türkiye’nin öncülüğünde Yeni ve Adil Dünya’yı kuracak olan İslam Birliği’ni ilan ettiğimizde Genel Liderimiz Dr. Fatih Erbakan bu madalyanın gerçek sahibi olacaktır.

Yapılan Yorumlar