Avustralya ve ABD’de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi

 Avustralya ve ABD’de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi
Okunuyor Avustralya ve ABD’de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi

Bugün Avustralya ve ABD’de siber bir kriz yaşandığı açıklandı… Avustralya’nın en büyük bankalarından Commonwealth Bank, Westpac ve Anz’nin de ortalarında olduğu çok sayıda bankaya erişilemediği açıklandı.

Yetkililer sistemsel sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürürken, Virgin Australia isimli havayolu şirketi de bir açıklama yaptı. Virgin Australia, Twitter üzerinden paylaştığı bildiride sistemsel bir sorun yaşandığını duyurdu.

ABD’nin büyük hava yollarından American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines ve Delta Air Lines’ın internet sitelerinde kesinti yaşandığı bildirildi.

Sitelerde yaşanan erişim dertlerini raporlayan Downdetector, 1.000’den fazla kullanıcının Southwest Airlines’ın sitesine erişmekte külfet yaşandığını bildirirken bu sayı Delta Air Lines için 400 düzeyindeydi. Öbür iki hava yolu için yapılan bildirim ise 300 düzeyinde.

Bilgisayar sistemlerinde yaşanan bir yanılgı nedeniyle faaliyetlerine orta vermek zorunda kalan Southwest dün neredeyse 300 uçuşu iptal ederken, 500’den fazla uçuşu da bir gün ertelemişti.

Yapılan Yorumlar