Belediye liderine atakta yeni imajlar ortaya çıktı

 Belediye liderine atakta yeni imajlar ortaya çıktı
Okunuyor Belediye liderine atakta yeni imajlar ortaya çıktı

Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, avukatı Nizamettin Bulut ile 14 Haziran’da akşam yemeğine gittiği Efeler Mahallesi’ndeki bir restoranda akına uğradı.

Teze nazaran, Atabay’ın yanına gelen kişi hızına yumruk attı, akabinde ellerinde beyzbol sopaları bulunan 4 kişi daha hücumda bulundu. Avukat Bulut da Atabay’ı korumak isterken yaralandı.

Restoran yetkilisi ve çalışanlarının ortaya girmesi üzerine saldırganlar kaçtı. Olay yerine polis ve sıhhat takımları çağırıldı. Lider Atabay ve avukatı Bulut ilçedeki özel hastaneye gidip, baş, bel ve sırtlarına gelen darbelerle ilgili raporu aldı.

GÖZALTINA ALINAN 7 KİŞİNDEN 3’Ü TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 7 şüpheliden mühürlenen otelin sahibi olduğu belirtilen müteahhit Ahmet Orak polisteki sözünün akabinde hür bırakıldı.

Adliye sevk edilen başka 6 şüpheliden müteahhit Ahmet Orak’ın oğlu İhsan Orak, ağabeyi Mahmut Orak ve Yusuf Caner Özbek tutuklanırken, Fatih Ö. yurt dışı yasağı konulup, isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. Öteki şüpheliler Ali S. ile Bilal D., savcılıktaki tabirlerinin akabinde özgür bırakıldı.

OLAYIN AKABİNDE YAŞANANLAR KAMERADA 

Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın restorandaki olayın sonrasında koridorda güvenlik kamerası ve cep telefonuyla çekilen manzaraları ortaya çıktı. İmgelerde, darp olayının akabinde polislerin gelmesinden sonra Atabay’ın sonlu formda etraftakilere bağırdığı, bir kişinin üzerine yürüdüğü görüldü.

Zahmetle sakinleştiririlen Lider Atabay’ın, “Bu memlekette devlet var ya. Yok o denli, ben burada konuğum varken bana saldıracaklar. Bu devlet buraya gelecek” dediği duyuldu.  (DHA)

Yapılan Yorumlar