CHP’Lİ LİDERE BEYZBOL SOPALI AKINA ÜÇ TUTUKLAMA

 CHP’Lİ LİDERE BEYZBOL SOPALI AKINA ÜÇ TUTUKLAMA
Okunuyor CHP’Lİ LİDERE BEYZBOL SOPALI AKINA ÜÇ TUTUKLAMA

CHP’li Belediye Lideri Deniz Atabay’a yapılan beyzbol sopalı akın sonrası gözaltına alınan 7 şahıstan 3’ü tutuklandı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü takımlarının olay sonrası Didim ve Söke’de düzenlediği operasyonlarla yakaladığı şüphelilerin 4’ü, emniyet ve savcılıktaki tabirlerinden sonra özgür bırakılırken, 3’ü tutuklanma istemiyle adliyeye sevk edilmişti.
KARDEŞİ VE OĞLU
Tutuklananların evvelki gün 16. defa mühürlenen İkiz Kuleleri’nin sahibi Ahmet Orak’ın kardeşi Mahmut Orak (56), oğlu İhsan Orak (20) ve Yusuf Caner Özbek (20) olduğu öğrenildi. Tutuklananlar Söke Cezaevine gönderildi.
 ADLİYE ÖNÜNDE ATABAY’A DAYANAK
Şüphelilerin adliyeye sevki sırasında bina önünde Lider Atabay’a dayanak için kalabalık bir küme toplandı. Adliye önünde geniş güvenlik tedbirleri alınırken, vatandaşlar “Hak, hukuk, adalet” sloganları atarak şüphelileri protesto etti.
“HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Tutuklamalar ve hür bırakılmalarla ilgili konuşan Lider Atabay “Didimliler 2014 seçimlerinde kelam vermiştim. Seçilirsem, hiç kimsenin hakkını yemeden, hiç kimsenin hakkına el uzatmadan kanunlar çerçevesinde belediyeye gelen her vatandaşı eşit kabul eden, hangi partiden olduğuna bakmadan onlara hizmet etmeye çalışan bir belediye lideri olacağım diye kelam vermiştim. Yanlışlarımız, eksiklerimiz olmuştur. Hiç değerli değil döneriz düzeltiriz, özür dileriz. Lakin hiç bir kulun hakkını yemedik yedirmedik. Didim halkının hakkı  hiçkimseye yedirmeyeceğiz dedik ve yedirmedik, yedirmemeye de kararlıyız. Didim’deki rant çetesinin taarruza karışıp tutuklanmasını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Hiçbir kabahat cezasız kalmamalı” tabirlerini kullandı.

Yapılan Yorumlar