Galler Teknik Yöneticisi Rob Page: Saygısızlık etmek istemem lakin Türkiye…

 Galler Teknik Yöneticisi Rob Page: Saygısızlık etmek istemem lakin Türkiye…
Okunuyor Galler Teknik Yöneticisi Rob Page: Saygısızlık etmek istemem lakin Türkiye…

EURO 2020 A Kümesi 2. maçında Türkiye’yi 2-0 mağlup ederek puanını 4’e yükselten Galler’de teknik yönetici Rob Page, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Oyuncularının performansından ötürü çok keyifli olduğunu söyleyen Page, “Oyuncularımın sergilemiş olduğu performanstan son derece gurur duyuyorum. Düzgün bir ekibe karşı fırsatlar yakaladık. Bu stil turnuvalarda bu türlü maçlar çıkarmak kolay değildir” diye konuştu.

Türkiye’ye karşı planlarının tuttuğunu belirten Page, ‘‘Saygısızlık etmek istemem lakin Türkiye, İsviçre’den farklı bir kadro. Daha fazla baht bulacağımızı biliyorduk. Birinci maçlar zordur, yenilmemek lazım. Artık 4 puana geldik ki bu harika” tabirlerini kullandı.

‘BALE KİMİ ŞEYLERİN BİTMEMİŞ OLDUĞUNU GÖSTERDİ’

Gareth Bale’in performansıyla ilgili gelen soruyu da cevaplayan Page, “Çok yürekli bir oyun gösterdi. Penaltıyı kaçırması bile onda moral bozukluğu yaratmadı. İki asist yaptı. Gol atmamış olması onu makûs bir oyuncu yapmaz. Gareth Bale bugün elinden geleni yaptı. Kendisi bugün birtakım şeylerin bitmemiş olduğunu gösterdi” sözlerini kullandı.

Öte yandan maçtaki atmosfer ile ilgili gelen soruya da yanıt veren Rob Page, “30 bin üzerinde taraftara oynamak farklı bir his. Keşke daha fazla taraftarımız burada olsaydı lakin onları gururlu ve keyifli etmek bizim için çok önemliydi” biçiminde konuştu.

Yapılan Yorumlar