Ganj Nehri’nde kutunun içinden çıktı! Görenler şaşkına döndü

 Ganj Nehri’nde kutunun içinden çıktı! Görenler şaşkına döndü
Okunuyor Ganj Nehri’nde kutunun içinden çıktı! Görenler şaşkına döndü

Hindistan’da yer alan Ganj Nehri’nde yüzen bir ahşap kutunun içinden çıkan şey, görenleri şok etti. Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinin Ghazipur bölgesinde yer alan Ganj Nehri’nde yüzen ahşap bir kutunun dikkatlerini çekmesi üzerine bir küme vatandaş, kutuyu sudan çıkararak içini açtı.

Vatandaşlar, kutunun içinde kırmızı renkli bir beze sarılı ve vefata terk edilmiş halde 22 günlük bir kız bebek buldu. Gördükleri karşısında şok olan vatandaşlardan Golu Chaudhary yaptığı açıklamada, “Birkaç köylünün yardımıyla kutuyu çıkardık. Açtığımızda kırmızı bir beze sarılı bir kız bebek görünce şok olduk. Kutuda ayrıyeten Hindu rablerinin fotoğrafları ve bebeğin burçları da vardı” sözlerini kullandı. Chaudhary, Ganj Nehri’nde bulunması nedeniyle bebeğin ismini ise “Ganj” koyduklarını kaydetti.

Daha sonra yardımsever vatandaşların yaşanan olayı bildirmesinin akabinde harekete geçen polis yetkilileri, sıhhat denetimleri için bebeği hastaneye kaldırdı. Bebeğin durumunun yeterli olduğunu tabir eden polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Kız çocuğunun terk edilme nedeni şimdi netlik kazanmadı. Birinci başta bebeğin hasta olduğundan şüphelendik, lakin denetimden sonra büsbütün âlâ ve müşahede altında. Bu bir kız çocuğu sorunu olabilir ve ebeveynler yoksulluk içinde yaşıyor olabilir. Nedeni bilinmiyor. Bebeği yakında çocuk bakım merkezine göndermeyi planlıyoruz.

Ayrıyeten Uttar Pradeş eyalet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, bebeğin Hindistan hükümeti müdafaası altına alındığını kaydetti.

Yapılan Yorumlar