Gece yarısı facianın eşiğinden dönüldü: Otobüs alev alev yandı

 Gece yarısı facianın eşiğinden dönüldü: Otobüs alev alev yandı
Okunuyor Gece yarısı facianın eşiğinden dönüldü: Otobüs alev alev yandı

Olay gece saat 02.00 sıralarında Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Orhangazi tüneli çıkışında meydana geldi.

Edinilen bilgiye nazaran, İstanbul’dan aldığı 25 yolcu ile Marmaris’e giden Engin Yakış (55) yönetimindeki yolcu otobüsünün Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu Orhangazi Tüneli çıkış yakınlarında sağ art lastiği büyük bir gürültü ile patladı.

OTOBÜS ALEV ALDI

Patlama sesinden sonra yolcu otobüsü lastik kısımlarından alev almaya başladı. İçinde 25 yolcu, 2 sürücü ve 1 muavin olmak üzere toplam 28 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü şoförün soğukkanlılığı ile emniyet şeridine çekildi.

BİRİNCİ MÜDAHALEYİ TIR SÜRÜCÜSÜ YAPTI

Kısa müddette alev topuna dönen otobüsteki yolcular araçtan tahliye edildi. Otobüsten alevlerin yükseldiğini gören bir TIR şoförü aracındaki yangın tüpü ile otobüse müdahalede bulundu.

Yolcuların durumu itfaiye gruplarına bildirmesinin akabinde Orhangazi İtfaiye grupları olay yerine sevk edildi. Otobüs kısa müddette küle dönerken, olayda ölen yada yaralanan olmadı. Otobüsten son anda kurtulan yolcular, Tünel içindeyken otobüsün lastiğinin büyük bir gürültü ile parladığını belirterek, otobüs evvel sağa sola savruldu.

Daha sonra otobüs sürücümüz aracı durdurdu ve bizleri tahliye etti. Lastiğin patlaması ile birlikte araçta yanık kokularını hissettik diye görüş belirttiler. (İHA)

Yapılan Yorumlar