SATIN ALMA VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİCİSİ KEMAL MERİÇ BAYKAL KİMDİR?

 SATIN ALMA VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİCİSİ KEMAL MERİÇ BAYKAL KİMDİR?
Okunuyor SATIN ALMA VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİCİSİ KEMAL MERİÇ BAYKAL KİMDİR?

 

REZE NEDİR?

Kemal Meriç Baykal Kimdir?

1973 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldum. Yüksek Lisans bitirme projesini “E-satın alma yönetimi ve çelik sektöründe bir uygulama” konusunda yaptım. 2017 yılına kadar sırasıyla sektöründe lider tekstil, medikal, kapı pencere sistemleri, talaşlı imalat ve perakende sektörlerinde profesyonel yönetici olarak stratejik satın alma, endirekt satın alma ve tedarik zinciri yönetimi kademelerinde görev yaptım. Şu an kapı pencere sistemleri sektöründe faaliyet gösteren öncü markalar arasında söz sahibi olan Yaba Yapı Donanımları Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde satın alma müdürü olarak görev yapmaktayım. Bununla beraber sektörel dergi ve yayınlarda, e-satın alma, endirekt satın alma ve tedarik zinciri yönetimi üzerine makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda TUSMOD Satın Alma ve Tedarik Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri görevini yürütmekteyim. Eğitim hayatım boyunca ailemin desteği bana çok şey kattı. Yaşam enerjilerim, dünya güzeli eşim Sanem BAYKAL’ a gösterdiği özveri ve destekten dolayı, hayatıma kattıkları renk nedeniyle kızım Burcu BAYKAL ve oğlum Atakan BAYKAL’ a teşekkürlerimi sunarım.

 

 

Reze Nedir?

Şirketin kuruluşunda üretim konusu Menteşe imalatı ve anlamının karşılığı Arapçada “REZE” olmasından almıştır. Reze markası, sektöründe 10. yılındadır. Öncü markalar arasında söz sahibi olduğu gibi ihracat yaptığı her pazarın taleplerine yerinde müdahale ederek uygun ve kullanışlı ürünler tasarlar, sorunsuz bir şekilde üretimini sağlar ve son kullanıcıya ulaşana kadar geçen süreci en iyi şekilde yöneten bir markadır.

 

 

Belirli Dönemlerde Emtia Fiyatları Ve Kurlardaki Dalgalanmalar Görev Alanınızın Ana Gündemi Olabiliyor. Sürekli Hareketleri İzleme Gerekliliği Yorucu Mu?

Bence yorucu demekten çok, zorunlu hale geldi demek daha doğru olur kanısındayım. Emtia fiyat analizleri stratejik anlamda şirketler için son derece önem arz etmektedir. Şirketler bu analizleri orta ve uzun vadeli pozisyonlarını almakta ve olası riskleri minimize etmekte kullanmaktadırlar. Doğru ve zamanında yapılan analizler şirketlere pozitif katkı sağlayarak maliyetlerini kontrol altında tutmasını sağlar ve satışlarını güçlendirecek yapıya ulaştırır. Aynı zamanda fiyat kontrolü, gelecek dönem piyasa fiyatlarının tahmin edilmesi ve değişen piyasa maliyetlerinin maliyete etki dercesine göre satın alma stratejilerinin önceliklendirilmesi içinde önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda meslektaşlarıma ulaşabilecekleri her analizi dikkatlice okumalarını ve kendilerine uyan modelleri işlerine yansıtmalarını tavsiye ederim.

 

Yapılan Yorumlar