EŞİYLE BAĞLANTISI OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ BAYANI DARP ETTİ! ‘METRES’ DAVASINDA KARAR ÇIKTI

 EŞİYLE BAĞLANTISI OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ BAYANI DARP ETTİ! ‘METRES’ DAVASINDA KARAR ÇIKTI
Okunuyor EŞİYLE BAĞLANTISI OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ BAYANI DARP ETTİ! ‘METRES’ DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Olay, 8 Mayıs ile 16 Haziran 2019 tarihlerinde merkez Kocasinan ilçesinde meydana geldi. H.E. ile 1.5 yıllık evli olan N.E., kocasının M.G. isimli bayan ile mesajlaşmalarını gördü.
N.E., M.G.nin iş yerine gitti. Burada iki bayan ortasında çıkan tartışma, hengameye dönüştü. Arbede sırasında N.E., M.G.yi yumruklayıp, yaraladı, akabinde da arabasına ziyan verdi. “Kocamın peşini bırak metres” diyerek hakaret ettiği de argüman edilen N.E. hakkında, şikayet üzerine yaralama, mala ziyan verme ve hakaret kabahatlerinden dava açıldı.
“MESAJLARINI GÖRDÜM”
Kayseri 12nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında N.E. hazır bulunurken, M.G. ise katılmadı. Sanık N.E. tahrik edildiğini belirterek, “Kocam ile mesajlaşmalarını gördüm. İş yerine konuşmaya gittim. ‘Defol buradan eşin ile muhatap ol’ dedi. Sonra ben de ona hakaret ettim. Bir anlık hudut ile metres dedim. Nasıl bu türlü bir şey yaparsın diyerek itekledim. Beni tahrik etti. Kocamın peşini bırakmasını istedim. Pişmanım” dedi.
3 BİN TL CEZA
Mahkeme hakimi, sanık N.E.yi, yaralama kabahatinden 75 gün isimli gün karşılığı bin 500 TL para cezası, mala ziyan verme cürmünden da yeniden 75 gün karşılığı bin 500 TL para cezası olmak üzere toplam 3 bin TL para cezasına çarptırarak, kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. DHA