FRANSA ALMANYA MAÇINA DAMGA VURAN OLAY! EURO 2020’DE YENİ BİR ISIRIK VAKASI…

 FRANSA ALMANYA MAÇINA DAMGA VURAN OLAY! EURO 2020’DE YENİ BİR ISIRIK VAKASI…
Okunuyor FRANSA ALMANYA MAÇINA DAMGA VURAN OLAY! EURO 2020’DE YENİ BİR ISIRIK VAKASI…

Avrupa Şampiyonası F Grubu’nda Fransa’nın Almanya’yı 1-0 mağlup ettiği dev maça Antonio Rüdiger ile Paul Pogba ortasında yaşanan ısırık olayı damga vurdu. Allianz Arena’da erken final havasında dayanılmaz bir çekişmeye sahne olan maçta Rüdiger ve Pogba bir çok durumda karşı karşıya geldi.
Portekiz, Macaristan, Almanya ve Fransa’nın bulunduğu ‘ölüm grubu’ olarak bedellendirilen F Grubu’nun en kıymetli maçında Antonio Rüdiger’ın Paul Pogba’a yaptığı hareket kameralara takıldı.

POGBA ACI İÇİNDE KALDI
Fransa’nın 1-0 önde olduğu birinci yarının bitimine dakikalar kala Premier Lig’de Chelsea forması giyen Alman savunmacı Antonio Rüdiger, Manchester United’ın yıldızı Pogba’yı markaja aldığı sırada sırtına hakikat ağzıyla bir hareket yaptı. Rüdiger’in bu hareketi sonrası acı içinde kalan Pogba olaya yakın olan yardımcı hakeme itirazlarda bulundu.

Yaşanan konumun tekrarı ekranlara geldiğinde Rüdiger’in dişleriyle Pogba’yı önemli biçimde ısırmaya çalıştığı görüldü. Durumun akabinde hakemle uzun uzun konuşan Pogba bir sonuç alamasa da Rüdiger’ın ısırığı EURO 2020’de unutulmazlar ortasına girdi.
‘APTALCA BİR HAREKET’
Maçtan sonra konumu yorumlayan Fransa’nın eski kaptanlarından Patrick Vieira: “Pogba’nın tepkisine bakarsak, bence Rüdiger ısırdı” dedi. İngilizlerin eski yıldızlarından Roy Keane ise, “Bence bir ısırıktan çok dişleriyle hafif biçimde dokundu. Aptalca bir hareket” tabirlerini kullandı.
Toplumsal medyada gecenin en çok konuşulan olayında akıllara Luis Suarez geldi. Hatırlanacağı üzere, birçok futbolcuyu ısıran Suarez, bu alışkanlığı nedeniyle birçok sefer ceza almış ve son olarak ruhsal tedavi gördüğü argüman edilmişti.
Suarez, Ajax’ta oynadığı devirde PSV’den Otman Bakkal’ı boynundan ısırmıştı. Uruguaylı futbolcu, Liverpool’dayken ise Chelsea’den Ivanovic’in kolundan ısırık almıştı. Yıldız futbolcu bu hareketiyle 10 maç ceza almıştı.
SUAREZ 4 AY MEN EDİLMİŞTİ
Suarez’in ısırma olayları bununla da hudutlu kalmamıştı. Golcü futbolcu, Uruguay ile İtalya ortasında oynanan maçta Giorgio Chiellini’yi boynundan ısırmıştı ve 4 ay futboldan men edilmişti. Bu olaylardan sonra Suarez, İspanya’nın yolunu tutmuş, hatta Barcelona’nın Luis Suarez’i transfer ederken kontratına ‘rakip futbolcuyu ısırırsa mukavelesi feshedilir’ unsuru eklediği sav edilmişti.

Yapılan Yorumlar