TÜRKİYE GALLER MAÇI SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA ULUSALLAR İKİNCİ SINAVDA…

 TÜRKİYE GALLER MAÇI SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA ULUSALLAR İKİNCİ SINAVDA…
Okunuyor TÜRKİYE GALLER MAÇI SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA ULUSALLAR İKİNCİ SINAVDA…

Güçlü takımı ile turnuvanın iddalı kadroları ortasında yer alan A Ulusal futbol kadromuz, İtalya karşısında yaşadığı hayal kırıklılığını Galler maçında telafi etmek istiyor. Azerbaycan’da oynanması sayesinde taraftar dayanağını de rakibe nazaran daha ağır hissedecek olan Türkiye galip gelerek gözünü İtalya İsviçre maçına çevirmek istiyor.
TÜRKİYE GALLER MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?
Türkiye Galler maçı 16 Haziran Çarşamba günü saat 19.00’da oynanacak. Gayret TRT 1 ekranlarından yayımlayacak. Müsabaka TRT 1’in internet sitesi aracılığıyla da izlenebilecek.
TÜRKİYE GALLER MÜMKÜN BİRİNCİ 11
Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz
Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore
PUAN HAYATİ KIYMET TAŞIYOR
Bakü’de 16 Haziran Çarşamba günü oynayacağımız Galler maçında tek gayesi 3 puan olması gereken Türkiye için muhtemel bir puan kaybı işleri çok çok zora sokabilir. Kalan iki maçta toplanacak 6 puan üst çeşit için çok büyük avantaj olacak zira şampiyonada en yeterli dört küme üçüncüsü de bir üst cinse yükselecek. Bu yüzden her bir puan ve golün çok büyük ehemmiyet arz ediyor.
SON MAÇA BAŞ KAFA GİRİLİRSE NE OLUR?
Turnuvanın küme kademesinin son maçında birebir puana sahip iki kadronun karşı karşıya gelmesi ve bu maçın da beraberlikle bitmesi halinde bir sonraki cinse çıkacak taraf penaltılarla belirleniyor. Bu senaryo şimdi hiçbir büyük turnuvada gerçekleşmedi. Lakin EURO 2008’de bu senaryoya çok yaklaşıldı.

Yapılan Yorumlar