FRANSA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI ERKEN BİTİYOR

 FRANSA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI ERKEN BİTİYOR
Okunuyor FRANSA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI ERKEN BİTİYOR

Fransa Başbakanı Jean Castex, televizyonda yayınlanan açıklamasında pazar günleri uygulanan gece 23.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının açıklanandan daha evvel son bulacağını duyurdu.
Covid-19 olayı, hastaneye kaldırılma oranı ve mevt oranının ülke genelinde düştüğü ülkede daha evvel açıklanan tarihten 9 gün evvel bu yasakların kaldırıldığını belirten Castex, maske zorunluluğunun da gevşetileceğini açıkladı.
Perşembe gününden itibaren Fransa genelinde kalabalık yerler, stadyumlar ve düğünler haricinde maske takma zorunluluğunun kaldırılacağı belirtildi. Lakin yapılan açıklamada mağaza ve ofis üzere kapalı yerlerde maskenin mecburî olacağı da aktarıldı.
“AŞI OLUN” İLETİSİ
Castex, “Sağlık sistemi üzerindeki baskı gözle görülür formda azaldı. Ülke genelinde sıhhat, umut edilenden daha süratle iyileşiyor” dedi.
Castex, salgınla çabanın devam ettiğini söylerken insanların aşı olmaya devam etmesi gerektiğinin de altını çizdi. Ülkede şu an yaklaşık 15.7 milyon insanın aşı olduğu belirtilirken Ağustos ayının sonuna kadar bu sayının 35 milyona çıkarılması hedefleniyor.

Yapılan Yorumlar