KAN DONDURAN CİNAYET: ÖLDÜRÜP ÇUVALA KOYUP ÜZERİNE BİR DE BETON DÖKTÜLER

 KAN DONDURAN CİNAYET: ÖLDÜRÜP ÇUVALA KOYUP ÜZERİNE BİR DE BETON DÖKTÜLER
Okunuyor KAN DONDURAN CİNAYET: ÖLDÜRÜP ÇUVALA KOYUP ÜZERİNE BİR DE BETON DÖKTÜLER

Giresun’da ikamet eden Bahtiyar Akçay bundan 21  gün evvel internetten beğendiği arabası satın almak için İstanbula  geldi. Savlara nazaran Bahtiyar Akçay, İstanbul’a geldiğinde daha evvelce 50 bin lira parası bulunan arkadaşının yanına giderek parayı almak istedi. Lakin Bahtiyar Akçay tıpkı gün gizemli bir biçimde ortadan kayboldu. Ailesinin şikayeti üzerine polis tarafından soruşturma açıldı.
KUYUYA ATILMIŞ VE ÜZERİ BETONLA KAPATILMIŞ OLARAK BULUNDU
Polisin yaptığı çalışmalarda Bahtiyar Akçay’ın son olarak alacağı olan arkadaşının yönetici olarak çalıştığı  halı yıkama fabrikasına girdiği bir daha çıkmadığı belirlendi. Bu gelişme üzerine şüphelilerin ağırlaştığı Yenibosna’da bulunan fabrika içinde geniş çaplı arama yapan polis takımları Bahtiyar Akçay’ın cesedini fabrikanın bahçesi içinde bir kuyuya atılmış halde buldu. Yapılan incelemede  cesedin bulunmaması için üzerinin betonla kapatıldığı tespit edildi. Yetkililer cesedin bir çuvala konularak kuyuya atıldığını söyledi.
4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Polis bu gelişme üzerine ortalarında Bahtiyar Akçay’ın yanına geldiği arkadaşı Ender Ü.’nün de ortalarında  bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunun devam ettiği  öğrenildi.
BİR CESET DAHA ÇIKABİLİR
Öte yandan yetkililer 2007 yılında  kayıp müracaatı yapılan ve tıpkı fabrikaya girdikten sonra çıkmadığı belirlenen Adnan Bulut evrakını da yine açtı. Fabrikada aramaların devam ettiği öğrenildi.
SORGULARI SÜRÜYOR
Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü Ender Ü.’nün ortalarında bulunduğu 4 kişinin sorgularına devam edildiğini, Bahtiyar Akçay’ın nasıl öldüğünün tespit edilmesi için İsimli Tıp Kurumu’nda incelemenin sürdüğünü belirttiler. (DHA)

Yapılan Yorumlar