İSTANBUL’DA İKİLİ VEFATTA ‘SAADET ZİNCİRİ’ ARGÜMANI

 İSTANBUL’DA İKİLİ VEFATTA ‘SAADET ZİNCİRİ’ ARGÜMANI
Okunuyor İSTANBUL’DA İKİLİ VEFATTA ‘SAADET ZİNCİRİ’ ARGÜMANI

Ataşehir, Küçükbakkalköy’de dün yaşanan olayda SAS Holding AŞ yöneticisi Sibel Koçan, saat 09.40’da başından vurularak öldürüldü. Koçan’ın içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantasını alan saldırganlar, araçla kaçtı.
UYDURMA PLAKALI ARAÇLA KAÇTILAR
ESKİ KOCASI İNTİHAR ETTİ
Asayiş Şube Müdürlüğü olayla ilgili çalışma yaparken, Sibel Koçan’ın eski kocası olan SAS Holding AŞ’nin sahibi Süleyman Aydın, Küçükbakkalköy’deki bir plazanın 32’nci katından düşerek hayatını kaybetti. Aydın’ın konutunda yüklü ölçüde para olduğu sav edildi.

‘ARTIK YAŞAYAMAM’
Polis grupları Süleyman Aydın’ın vefatıyla ilgili de çalışma başlattı. Aydın’ın en son ablasını aradığı belirtildi. Argümana nazaran Aydın’ın ablasına “Sibel ölmüş. Artık ben yaşayamam. Sibel’in yanına gidiyorum” dediği aktarıldı.
SAADET ZİNCİRİ SAVI
İkili vefatla ilgili soruşturma sürerken, olayın ardında, “Saadet zinciri” gibisi bir yapılanmadan kaynaklanmış olabileceği savları ortaya çıktı. Süleyman Aydın, Sibel Koçan ve 3 şahısla birlikte İzmir’de P… isimli bir şirkette yöneticiydi. Bu firmada, güçten teknolojiye kadar bir çok iş yapacaklarını tez ediyordu. Lakin bu sistem için üyelikler oluşturuyorlardı.
GÜÇ PALAVRASI
Saadet zinciri formunda faaliyet gösteren bu sistemde, broşür hazırlanıyor, bölgesel kimi gazetelere ve internet sitelerine ilan veriliyordu. İlanlarda 5 bin lira ile 15 bin lira ortasında para kazanmak ister misiniz? deniliyordu. Görüşmeye giden bireylere ise, yeniden teze nazaran,” Elektrik dağıtım yasasında değişiklik oldu. Elektrik abonelerini şirketimize üye yapacağız. Bu süreçler sayesinde faturalardan yüzde 5 para kazanacaksınız” deniyordu.
ELEKTRİK ABONELİĞİ 
Başvuran bireylere birer tablet veren şirket yöneticileri, “Bu aygıtlara program yükleyeceğiz, hem elektrik abonesi yapılacak hem de birtakım firmaların dijital portföy idaresini yapacağız. Bu sayede büyük paralar kazanacaksınız”  kelamlarıyla insanları ikna ediyordu. İşi kabul edenlerden tablet için 2 bin lira alınıyordu.

‘ÜYE GETİRİN PARA KAZANIN’
Argümana nazaran, firma kabul eden bireyleri lüks otellerde ağırlayarak, toplantı düzenliyordu. Bu toplantılarda ise “Şirketimiz için üye getirin para kazanın” deniyordu. Her üyeden 2 bin lira alınacağı, üye getirenlere de yüzdelik hisse verileceği belirtiliyordu. Getirilen bireylerin yeni üyeliklerinden de para kazanacakları argüman edilen bireylere Süleyman Aydın, örnek olarak gösteriliyor. Bu metotla çok para kazandığı öne sürülüyordu.
ÜYE YAPTI PARA ALAMADI
SAS GÜÇ
Teze nazaran, Vilayet ve ilçe sorumluları oluşturan ve bu bireylerden 50 bin liraya kadar para alan saadet zinciri yapısı anlaşılınca, İzmir’de yaşayan Süleyman Aydın, Sibel Koçan ve M.K. tehditler almaya başladı. Üç ismin bu tehditler üzerine İstanbul’a geldiği öne sürüldü. Teze nazaran, İstanbul’da SAS Güç AŞ.’yi devreye sokan Süleyman Aydın çok sayıda abone oluşturdu.
VEFAT TEHDİTİ
Aydın’ın saadet zinciri yapılanması sebebiyle birçok vefat tehdidi aldığı öne sürülürken, polisin olayın aydınlatılması için geniş kapsamlı çalışma başlatıldığı belirtildi.

Yapılan Yorumlar