İZMİT KÖRFEZ’İNİ KIRMIZIYA BÜRÜYEN O FİRMANIN KAPISINA MÜHÜR VURULDU

 İZMİT KÖRFEZ’İNİ KIRMIZIYA BÜRÜYEN O FİRMANIN KAPISINA MÜHÜR VURULDU
Okunuyor İZMİT KÖRFEZ’İNİ KIRMIZIYA BÜRÜYEN O FİRMANIN KAPISINA MÜHÜR VURULDU

Kocaeli’nin Başiskele ilçesi hudutları içerisinde bulunan Kilez Deresi üzerinde faaliyet gösteren “Eral Atık İdare A.Ş.” unvanlı firmaya ilişkin atık idaresi tesisinden deşarj edilen atık sıvı husus, evvel Kilez Deresi’ni, daha sonra ise İzmit Körfezi’ni kırmızıya bürüdü.


Foto: İHA

Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye intikal eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Başkanlığı, Etraf Şehircilik Vilayet Müdürlüğü ve İSU Genel Müdürlüğü grupları incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler sonucunda, dere ve İzmit Körfezi’ni kırmızıya bürüyen atık unsurun atık idaresi tesisinden kaynaklandığı tespit edildi.


Foto: İHA

TESİS MÜHÜRLENDİ
Yapılan incelemelerin akabinde Gayri Sıhhi Kuruluşları İnceleme Şurası tarafından, Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürlüğü’nden uygunluk görüşü alınıncaya kadar tesisinin faaliyetten men edilmesi kararı verildi.


Foto: İHA

Alınan kararın akabinde dün akşam saat 16.00 itibariyle firmanın kapısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve polis grupları tarafından mühür vuruldu.

Yapılan Yorumlar