ROGER WATERS, TOPLUMSAL MEDYA DEVİNİ TOPA TUTTU

 ROGER WATERS, TOPLUMSAL MEDYA DEVİNİ TOPA TUTTU
Okunuyor ROGER WATERS, TOPLUMSAL MEDYA DEVİNİ TOPA TUTTU

WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ın özgürlüğü için düzenlenen aktifliğe efsanevi rock yıldızı Roger Waters da katıldı. Waters, aktiflikte Mark Zuckerberg’i maksat alarak toplumsal medya devinin müziğini kullanma isteğine de küfürle karşılık verdi.

Rolling Stone’un haberine nazaran; Facebook’un, Another Brick in the Wall müziğini reklamda kullanmak için büyük bir para teklifiyle geldiğini belirten Waters Zuckerberg’e “asla olmaz. S….t” diyerek karşılık verdi.

ARTIK REKLAMLARDA YER ALMIYORLAR

Pink Floyd daha evvel de müziklerinin reklamlarda kullanılması için teklif almıştı. Far Out Magazine’e nazaran; küme, 70’lerin ortalarında Fransız meşrubat Gini reklamı için müziklerini vermekten çekinmedi. Lakin bu sayede artan konser bilet fiyatlarını hayranları için daha ucuz hale getirmeye yardımcı oldu.

Tekrar de, küme bundan sonrasında “iyi bir amaç” için olmayan rastgele bir reklamda müziklerinin kullanılmasını reddetme kararı aldı.

Waters, aktiflikte toplumsal medya monopolleri ve manipülasyonu konusundaki tavrını belirten hararetli bir mektup da okudu. Water, “Bu müziğin temel hissinin bugün hâlâ çok yaygın ve çok gerekli olduğunu düşünüyoruz, bu da işin ne kadar vakitsiz olduğunu gösteriyor” dedi.

Ayrıyeten Zuckerberg’in şirketinin daha büyük hale gelerek herkesi sansürleyecek ve Assange’ın öyküsünün kamuya aktarılmasını engelleyecek güce sahip olacağını söyledi.

Yapılan Yorumlar