İşte çift maaşlı bürokratlar

 İşte çift maaşlı bürokratlar
Okunuyor İşte çift maaşlı bürokratlar

Milyonlarca vatandaş işsizlikle boğuşurken ve milyonlarcası da minimum fiyatla geçinmeye çalışırken, bürokraside ikili ve üçlü maaş keyfi var. Kimi bürokratların aldığı aylık fiyatlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 88 bin liralık maaşını bile geride bıraktı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz “Büyük kısmı AKP’li aday ya da eski vekil. Beşerler aç ancak yandaşlar maaş zengini. Bu türlü bir sistem olur mu ?” dedi. Yavuzyılmaz ikili ve 3’lü maaş alan 14 ismi de şöyle açıkladı:

Ender ALPASLAN: Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve bu vazifesinden 27 bin 717 TL alıyor. Kuveyt Türk Bank İdare Şurası üyeliği ve kâr hissesi ile birlikte aylık geliri 176 bin TL’ye yükseliyor.

Burhan ERSOY: Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Kuveyt Türk İştirak Bankası ve Vakıf İştirak Bankası İdare Konseyi Üyesi ve aylık maaşı 176 bin TL.

Şakir Ercan GÜL: Maliye Bakan Yardımcısı, birebir vakitte Sun Express İdare Şurası Üyesi ve Eximbank İdare Heyeti Lideri olarak 3 maaş alıyor ve toplam aylık geliri 81 bin 005 TL.

Hüseyin AYDIN: Eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Turkcell İdare Şurası üyeliği ile Ziraat İştirak İdare Şurası Başkanlığından fiyat alıyor. Eski Türkiye Varlık Fonu Üyesi ve Türkiye Bankalar Birliği İdare Heyeti Lideri olan Aydın, buralardan ise maaş almadığını açıkladı. Aylık geliri 74 bin TL.

Salim Arda ERMUT: Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü. Tüpraş İdare Heyeti Üyesi. Ermut’un iki vazifesinden aylık geliri 66 bin 917 TL.

Erdal FAZİLET: Kardemir İdare Şurası ve Kalkınma Bankası İdare Konseyi Üyesi. Karçel İdare Konseyi Lideri da olan Fazilet, buradan fiyat almıyor. Aylık toplam fiyatı 62 bin 403 TL.

Ömer Fatih SAYAN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom İdare Şurası Lideri. Sayan buradan da fiyat artı 6 maaş ikramiye alıyor. Aylık geliri 61 bin 766 TL.

Selim DURSUN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı… Aylık geliri Türk Telekom İdare Heyeti üyeliği ile 61 bin 766 TL’ye ulaşıyor.

Enver İSKURT: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt birebir vakitte Türk Telekom İdare Konseyi Üyesi. Buradan aldığı fiyat ve ikramiyelerle maaşı 61 bin 766 TL’ye çıkıyor.

Nurettin NEBATİ: Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom İdare Konseyi Üyesi. AKP eski milletvekili Nebati’nin maaşı da 61 bin 766 TL.

Bülent AKSU: Eski Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı ve Eski Eximbank Genel Müdürü Aksu, Turkcell İdare Şurası Başkanlığı yapıyor. Aksu’nun aylık geliri toplam 56 bin TL.

Mehmet CEYLAN: Eski Etraf ve Şehircilik Bakan Yardımcısı, eski Kalkınma Bakan Yardımcısı ve eski AKP milletvekili olan Ceylan birebir vakitte PETKİM İdare Şurası Üyesi. Ceylan’ın maaşı 44 bin TL.

Mehmet BOSTAN: Eski Türkiye Varlık Fonu İdare Konseyi Lideri, Eski Turkcell İdare Konseyi Üyesi ve Eski Vakıf Emeklilik Genel Müdürü. Hala PETKİM İdare Şurası Üyesi, maaşı 44 bin TL.

Zehra Zümrüt SELÇUK: Eski Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı. Bakanlıktan ayrıldı, Kardemir’e idare heyeti üyesi oldu ve 39 bin 423 lira fiyat alıyor. Bakanken  maaşı 28 bin liraydı.

Yapılan Yorumlar