PUTİN: SİBER GÜVENLİKTE BİDEN’LA İSTİŞARELERİN BAŞLAMASI KONUSUNDA ANLAŞTIK

 PUTİN: SİBER GÜVENLİKTE BİDEN’LA İSTİŞARELERİN BAŞLAMASI KONUSUNDA ANLAŞTIK
Okunuyor PUTİN: SİBER GÜVENLİKTE BİDEN’LA İSTİŞARELERİN BAŞLAMASI KONUSUNDA ANLAŞTIK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görümenin ardından yaptığı açıklamada, “Biden ile siber güvenlik alanında istişarelerin başlatılması konusunda anlaştık. Bu çok önemli” dedi.
Vladimir Putin, “Rusya ve ABD büyükelçilerin görev yerlerine dönmesi konusunda Biden’la mutabakat sağladık. Ukrayna meselesini çok geniş şekilde olmasa da ele aldık. Biden, Donbass’taki sorunların Minsk anlaşmaları temelinde çözülmesini kabul etti” dedi.
Putin, ” Biden, Stratejik Saldırı Silahlarının Azaltılması Anlaşması’nın (START-3) uzatılması konusunda sorumlu ve zamanında bir karar aldı. Rusya ve ABD’nin stratejik istikrarın sağlanmasında sorumlulukları var. İki ülke, uzatılan START-3 anlaşmasında yapılacak olası değişiklikleri görüşmeye başlayacak. Siber güvenlik konusunda da istişarelere başlamak için Biden ile anlaştık” şeklinde konuştu.
Putin, ” Arktika bölgesinde iş birliği yapmamız gerektiğinden eminim. Arktik bölgesinde Sovyet altyapılarını yeniliyoruz. ABD’nin Rusya’nın Arktika’yı ‘askerileştirdiği’ endişeleri temelsiz” dedi.

Yapılan Yorumlar