AKP’li Uzman Ünal: Paşinyan’ın raks ettiği yerde Kafkas dansı yapıldı

 AKP’li Uzman Ünal: Paşinyan’ın raks ettiği yerde Kafkas dansı yapıldı
Okunuyor AKP’li Uzman Ünal: Paşinyan’ın raks ettiği yerde Kafkas dansı yapıldı

Uzman Ünal bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş’ta Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

“TÜRKİYE REKORU KIRDIK”

Ziyarette Vali Coşkun’dan corona virüsü aşılama çalışmaları hakkında bilgi alan Ünal, “Bir günde toplam aşılama ölçüsünde Türkiye rekoru kırdık. 1 günde 1 milyon 250 bin kişiyi aşıladık. Bu, fevkalade bir sayı. Bu tabi tıpkı vakitte sıhhat tertibinin da gücünü göstermesi açısından çok değerli. Türkiye’nin 1 günde 1 milyon 250 bin aşı yapma kapasitesi dünyada bu türlü bir kapasite yok” dedi.

“TARİHİ BİR CEVAPTI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan temaslarında yer aldığını hatırlatan Ünal, kelamlarına şöyle devam etti:

* Biz dün Azerbaycan’daydık. Paşinyan’ın raks ettiği yerde, Çıldır Ovası’nda hoş bir Kafkas Dansı yapıldı. Bu, çok hoş bir karşılıktı.

* Cumhurbaşkanımız oradaydı, Aliyev oradaydı, hepimiz oradaydık. Artık biz liderle düşündük, Şuşa biliyorsunuz bir kültür ve sanat kenti. Yani Ahmet Ağaoğlu’ndan tutun da birçok şairin, edebiyatçının çıktığı bir kent Şuşa.

* Kahramanmaraş’a çok benziyor kültür ve edebiyat olarak. Biz de diyoruz ki inşallah, liderimiz bugün faaliyete geçti Şuşa ile kardeş kent olalım. DHA

Yapılan Yorumlar