Nakliye dolandırıcılarının kimyasal unsur vurgunu

 Nakliye dolandırıcılarının kimyasal unsur vurgunu
Okunuyor Nakliye dolandırıcılarının kimyasal unsur vurgunu

Polisi harekete geçiren olaylar, farklı tarihlerde Tuzla’da meydana geldi. Argümana nazaran, birtakım dolandırıcılar, iki farklı kimya şirketinin çalıştığı kimi şirketleri tespit etti.

Dolandırıcılar bu şirketleri takibe alarak kimya firmalarına yapılan siparişleri öğrendi. Şirketlerden evvel harekete geçen dolandırıcılar, siparişleri almaları için kimya tesislerine nakliye kamyonu gönderdi.

DOLANDIRICILARIN DEPOSUNA İNDİRİLDİ

Şirketler ismine eserleri teslim almaya geldiğini belirten kamyon şoförü araçlarına kimyasal materyaller yükletti. Eserler bu basamaktan sonra dolandırıcıların Kartal’da kiraladığı depoya indirildi.

TİTANYUM DİOKSİT VE EPOKSİ

Dolandırıcılık olayı, bekledikleri eserlerin gelmemesi üzerine şirketlerin, kimya firmalarını aramasıyla ortaya çıktı.

Çalışma başlatan Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, şüphelilerin bir kimya firmasından besin eserlerinde kullanılan 376 bin lira pahasında 10 ton titanyum dioksit öbür bir firmadan ise 390 bin lira bedelinde 24 varil epoksi reçine çaldıklarını tespit etti.

KAMYON ŞOFÖRÜ BULUNDU

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, çalınan kimyasalların yüklendiği kamyonun şoförünün R.K. olduğunu belirledi. R.K.’dan yola çıkan polis 4 şüpheliyi daha tespit etti. Araştırmalarda çalınan eserlerin bir kısmının Kartal’daki depoya, 9 ton kimyasalın ise Bursa’ya gönderildiği anlaşıldı.

KİMYASALLAR BULUNDU

Polisin yaptığı çalışmanın akabinde şüpheliler G.A., Y.H, F.H. ve F.S. düzenlenen operasyonla yakalandı. Çalınan kimyasal materyaller belirlenen adreslerde ele geçirildi.

DÖRT ŞÜPHELİYE İSİMLİ DENETİM

Gözaltına alınan 5 kuşkulu “Nitelikli Dolandırıcılık” kabahatinden isimli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden 4’ü hakkında isimli denetim kararları uygulanırken, kamyon şoförü R.K.’nın hür kaldığı öğrenildi.

Yapılan Yorumlar